Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde

  

Tehetséggondozás és fejlesztés a Mezőcsáti Református Óvodában

Az óvodában a gyermekek sokoldalú fejlesztését kívánjuk megvalósítani. Nemcsak a lemaradások kompenzálásával, egyéni és csoportos fejlesztésével, hanem a tehetséges gyermekek felismerésével, és fejlesztésével is.
A gyermekek csoportos fejlesztésen vehetnek részt a Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény szakemberei vezetésével. A gyermekeket kiscsoportos koruktól szakembere mérik, amely lehetőséget ad a minél korábbi fejlesztés, terápia elkezdésére.
A heti fejlesztés mellett logopédiai foglalkozásokon is részt vesznek azok a gyermekek, akiknek logopédiai terápiára van szükségük.
 A református iskolából átjáró tanító néni vezetésével lehetőség van csoportos formában az iskolai alkalmassághoz szükséges képességek fejlesztésére is.
Az óvodapedagógusok pedig a csoportban a felajánlott változatos és érdekes tevékenységekkel biztosítják a gyermekek mindennapi harmonikus fejlődését. Kiemelten kezeljük a mozgásfejlesztést, amely mint tudjuk óvodáskorban a teljes személyiségfejlődés alapja.
A tehetséggondozás területén nagy hangsúlyt fektetünk a református intézmények által meghirdetett rajzpályázatokra, közös rendezvényekre. Ebben a tanévben a Miskolc-Szirmai Óvodába látogattunk el, ahol játékos Őszköszöntő vetélkedőn vettünk részt.
Szebbnél-szebb rajzokat készítettek a gyerekek az országos református rajzpályázatra is, melynek címe: "Állatok a Bibliában".
A 2017/18-as tanévben is meghirdettük az országos "Törd a fejed" játékos matematikai versenyt óvodásoknak. Az ország református óvodái mellett önkormányzati óvodák is bekapcsolódnak a versenybe. A levelezős háromfordulós versenyt országos döntő zárja, ahol a legtehetségesebb kis matematikusok vesznek részt. Az országos döntő időpontja: 2018. 03. 23.
Jelenleg óvodánk részt vesz a REFORMÁTUS EGYMI ORSZÁGOS ÉRTÉKTERMŐ TEHETSÉGKÖZPONTJA PILOT ÓVODAI TEHETSÉGGONDOZÓ GAZDAGÍTÓ PROGRAMBAN.
A tehetségkoordinátor hatásvizsgálatát követően a nagycsoportos gyermekek tehetségműhelyekben vesznek részt. A gazdagító program 4 tehetségterületre fókuszál óvodánkban: Gyermek tánc, Vizuális műhely, Sport műhely, Természet és matematikai műhely. Egy-egy óvodapedagógus heti egy alkalommal tart a gyermekeknek tehetségfejlesztő foglalkozást a az ÉRTÉKTERMŐ TEHETSÉGKÖZPONT tematikája mentén és alapján.
A tehetség felismerése és ápolása a mindenkori feladatunk kell, hogy legyen, hiszen minden gyermek tehetséges valamiben. A tehetségfejlesztő programok biztosítják a gyermekek személyiségének és képességeinek fejlesztését, ugyanakkor gyengébb területeiknek alakulását is.

Tóthné Dienes Terézia
óvodapedagógus, hitéleti és szakmai munkaközösség-vezető

Étkezési térítési díj - pótnap

Kedves Szülő!


Az étkezési térítési díj befizetésének pótnapja:


2021. február 26. (péntek) 8:00-11:00


A térítési díj szedése az intézmény konyháján, a GAZDASÁGI IRODA részben történik.

Kérjük, hogy aki az étkezési térítési díjat eddig még nem fizette be, ezen a napon szíveskedjen megtenni.

EFOP pályázat


Örömmel adjuk hírül, hogy iskolánk a 2020/2021-es tanévre elnyerte a Boldog Iskola címet!

ingyenes webstatisztika


A Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde sikeresen pályázott a Lőrincze Lajos V. iskolai könyvtárbővítési és állománygyarapítási pályázaton.

A honlap a legjobb felhasználói élmény nyújtása érdekében sütiket használ. Az oldal böngészésének folytatásával hozzájárul ahhoz, hogy ezeket a sütiket böngészőjében tároljuk. Tudjon meg többet az oldalon használt sütikről.

...

EU Cookie Directive Module Information